Reportaż z konferencji „Profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży poprzez sport i edukację” z udziałem naszych specjalistów

Sport i edukacja to aktywności, które w dużej mierze odciągają młodzież od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, a także od uzależnień związanych z Internetem. Właśnie temu poświęcona była konferencja “Profilaktyka uzależnień u dzieci i młodzieży poprzez sport i edukację”, zorganizowana 18 stycznia w Krakowie przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa oraz Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień. Skierowana była do nauczycieli, trenerów i instruktorów sportowych, którzy wielokrotnie są dla swoich wychowanków autorytetami. Często wiedzą oni więcej o problemach swoich podopiecznych, niż rodzice. Bliska relacja z takimi osobami może w istotny sposób wpłynąć na życie młodego człowieka, nie tylko kształtując jego nawyki prozdrowotne, ale także sprzyjając zapobieganiu zaburzeniom psychicznym.

W konferencji wzięło udział 522 osób: trenerów i instruktorów sportowych współpracujących z Gminą Miejską Kraków, w ramach realizacji wspólnych projektów sportowych m. in. klubów sportowych, krakowskich szkolnych ośrodków sportowych oraz międzyszkolnych ośrodków sportowych.

Polecamy Waszej uwadze reportaż z tej konferencji, z którego m.in. można dowiedzieć się jakie działanie mają substancje psychoaktywne z grupy dopalaczy oraz jak rozmawiać z dzieckiem, które podejrzewamy o kontakt z tego typu substancjami. Dowiecie się także o zagrożeniach płynących z uzależnień od nowych mediów, a także o tym, gdzie skierować się po pomoc w takim przypadku.

Materiał został wyemitowany w dniu 7 lutego 2018 r. na antenie TVP 3 Kraków w ramach cyklu Magazyn Medyczny. Wypowiadają się w nim także nasi specjaliści, a zarazem wykładowcy tej konferencji – lek. Bartłomiej Taurogiński, oraz mgr Jolanta Ryniak, która pełniła również rolę moderatora konferencji.

Obejrzyj reportaż:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,